ÅF info: Flerpackspris vid köp av 10 st.
Specifikationer | |
| Tillverkare: | Hawke |
| Serie: | Vantage |
| Garanti: | 10 år |
| Förstoring: | 3-12x |
| Objektivlinsdiameter: | 56 mm |
| Tubdiameter: | ø 30 mm |
| Synfält på 100 m: | 14,6-3,8 m |
| Ögonavstånd: | 90 mm |
| Träfflägesjustering 100 m: | 1/4 MOA = 7,25 mm/100 m |
| Justerområde, höjd: | 100 MOA |
| Justerområde, sida: | 100 MOA |
| Justertorn: | Täckt med lock |
| Zerostop: | Nej |
| Parallaxjustering: | Nej, fast parallax på 91 m |
| Riktmedel: | L4A Dot |
| Riktmedel position: | Andra fokalplanet (SFP) |
| Riktmedel belysning: | Ja justerbar i 5 steg. Röd eller grön |
| Utgångspupill: | 18,7-4,7 mm |
| Ytbehandling linser: | 11 Lager Fullt Multibelagda Linser |
| Väderskydd: | Vatten & Imtät, kvävgasfylld |
| Vikt: | 341 g |
| Längd: | 669 mm |
| Produkttyp: | Kikarsikte |